+48 22 824 34 33

biuro@accounts4u.pl

Al. Jerozolimskie 200, Warszawa

newsy

  1. Senat nie zgłosił w piątek poprawek do noweli przewidującej zwolnienie z podatku dotacji na zakup samochodów elektrycznych.
  2. Prawdopodobnie dojdzie do zmian w ustawie wprowadzającej opłaty za napoje słodzone, tzw. małpki i reklamy suplementów diety. Niższa wysokość opłaty od producentów napojów zmniejszy wpływy do budżetu państwa o ok. 40 proc., a więc o prawie 1 mld zł.
  3. Sankcje za płatności na rachunek niewidniejący w elektronicznym wykazie czynnych podatników VAT weszły już w życie. Obawy przedsiębiorców z tym związane są ogromne, ale resort finansów dwoi się i troi, aby je rozwiać. Do pełnego sukcesu jest jednak jeszcze daleko.
  4. W najbliższych tygodniach, w pierwszym kwartale br. zostanie przedstawiony harmonogram wprowadzania usług w ramach projektu e-Urzędu Skarbowego - zapowiedział w czwartek w Senacie wiceminister finansów Jan Sarnowski.
  5. Przedsiębiorcy, chcąc sprawdzić, czy numer rachunku kontrahenta znajduje się w wykazie podatników VAT, mogą liczyć na pomoc banku. Nie zawsze jednak nieodpłatnie.

+48 22 824 34 33

biuro@accounts4u.pl

Al. Jerozolimskie 200, Warszawa