+48 22 824 34 33

biuro@accounts4u.pl

Al. Jerozolimskie 200, Warszawa

newsy

  1. - System estoński, który będzie w Polsce obowiązywał już od 2021 r., traktujemy jak pilotaż. Niewykluczone jednak, że w kolejnym kroku rozszerzymy możliwość jego stosowania na kolejne podmioty - mówi w rozmowie z DGP Jan Sarnowski, wiceminister finansów.
  2. Sejmowa komisja finansów publicznych poparła w środę poselski projekt ustawy, poszerzający krąg uprawnionych do zwolnienia z podatku od spadków i darowizn. Do zwolnienia będą mieli prawo m.in. wychowankowie rodzin zastępczych czy rodzinnych domów dziecka.
  3. Do tej pory z powodu pandemii urzędy skarbowe dostały ok. 87 tys. próśb o ulgę w zapłacie publicznych danin. W ponad połowie przypadków decyzje były korzystne.
  4. Dostawa wyposażenia wyrobu medycznego może być opodatkowana 8 proc. stawką VAT – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
  5. Dzięki e-urzędowi skarbowemu będzie można załatwić wszystkie sprawy urzędowe z fiskusem sprzed swojego komputera, czy każdego innego urządzenia mobilnego podłączonego do internetu - powiedział PAP Przemysław Koch, pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji.

+48 22 824 34 33

biuro@accounts4u.pl

Al. Jerozolimskie 200, Warszawa