+48 22 824 34 33

biuro@accounts4u.pl

Al. Jerozolimskie 200, Warszawa

newsy

  1. Działalność duchownych w służbach mundurowych i urzędach jest już powszechna. Mimo to, zatrudnianie kapelanów w jednostkach państwowych, w tym Krajowej Administracji Skarbowej, wciąż jest przedmiotem interpelacji i zapytań poselskich.
  2. Po latach sądowych bojów skarbówka zmieniła zdanie w sprawie momentu odliczania od przychodu kosztów pośrednich. Teraz twierdzi, że można je odejmować jednorazowo, a nie stopniowo.
  3. Kaye Adams prezenterka nadawanego przez BCC programu „Loose Women” jest przedsiębiorcą, a nie pracownikiem stacji. Nie musi więc dopłacać do budżetu ponad 100 tys. funtów zaległych danin publicznoprawnych – orzekł First Tier Tribunal (Trybunał Pierwszej Instancji). To piąta już porażka brytyjskiego fiskusa w podobnych sprawach od 2017 r.
  4. Wypłacający należności za usługi niematerialne będą mieć od 1 lipca br. problem. Może się okazać, że będą musieli pobrać podatek u źródła, nawet jeżeli wypłacane kwoty będą znacznie niższe niż 2 mln zł.
  5. Przedsiębiorców, którzy pozyskują dodatkowe finansowanie w formie leasingu zwrotnego, może czekać rewolucja w rozliczaniu VAT.

+48 22 824 34 33

biuro@accounts4u.pl

Al. Jerozolimskie 200, Warszawa