+48 22 824 34 33

biuro@accounts4u.pl

Al. Jerozolimskie 200, Warszawa

newsy

  1. Przedsiębiorcy mogą już pieniędzmi z rachunku kontrolowanego przez skarbówkę płacić PIT i ZUS - pisze "Rzeczpospolita". To, jak dodaje, dobra wiadomość dla firm, które obawiają się, że obowiązkowy w niektórych transakcjach split payment pogorszy ich płynność finansową.
  2. Na miejsca, gotowi i… macie jeszcze pół roku na przygotowania. W taki sposób minister finansów już dwukrotnie potraktował firmy, które wypłacają zagranicznym kontrahentom odsetki, dywidendy lub należności za licencje bądź niektóre usługi niematerialne. Teraz okres przejściowy ma się skończyć 31 grudnia 2019 r., więc płatnicy CIT powinni być przygotowani na to, że od stycznia 2020 r. będą musieli od razu pobierać podatek, jeżeli tego rodzaju płatności na rzecz jednego podatnika przekroczą w ciągu roku 2 mln zł.
  3. Rząd przyjął w czwartek w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt, przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe - wynika z informacji zamieszczonej na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki zmianie w 2020 r. budżet zyska dodatkowe ok. 1,7 mld zł.
  4. W ubiegłym roku skarbówka udzieliła pomocy publicznej na ok. 60 mln zł. Z tego jedna trzecia tej kwoty trafiła w formie dotacji do barów mlecznych, a pozostała do przedsiębiorców w trudnej sytuacji finansowej.
  5. Urzędnicy konfiskują coraz więcej suszu tytoniowego, czyli surowca, bez którego działalność przestępców nie ma większego sensu. Znacząco spadła natomiast liczba odkrytych nielegalnych papierosów i ich wytwórni.

+48 22 824 34 33

biuro@accounts4u.pl

Al. Jerozolimskie 200, Warszawa