+48 22 824 34 33

biuro@accounts4u.pl

Al. Jerozolimskie 200, Warszawa

newsy

  1. Fiskus liberalnie podchodzi do kawy, herbaty i mleka fundowanych zatrudnionym. Jego opór budzą natomiast owoce i ciastka.
  2. Mam dla księgowych kilka ważnych informacji. Wprawdzie decyzje rządzących zmieniają się bardzo dynamicznie, ale już wiemy, bo potwierdziło to Ministerstwo Finansów, że przesunięty zostanie termin na sporządzenie, zatwierdzenie i publikację sprawozdań przez przedsiębiorców. To rozwiązanie pojawi się w rozporządzeniu wydanym na podstawie specustawy. Nie trzeba więc ich będzie przygotowywać do 31 marca.
  3. Kiedy na początku bieżącego roku świat zastanawiał się nad najważniejszymi wyzwaniami w gospodarce na rok 2020, nie spodziewano się, że to walka z SARS-CoV-2 stanie się głównym zadaniem. Oddziaływanie pandemii na gospodarkę światową jest widoczne już teraz, a sytuacja na rynkach zmienia się dynamicznie. Wydarzenia te mają wpływ również na sprawozdawczość finansową
  4. Ministerstwo Finansów zaleca urzędom skarbowym, by bez zbędnej zwłoki rozpatrywały wnioski o ulgę w zapłacie podatków. Ale kontrole podatkowe i celno -skarbowe będą trwały.
  5. Przedsiębiorcy, którzy nie chcą doliczać pracownikom do pensji dodatkowego przychodu z tytułu zużytego firmowego paliwa, muszą iść do sądu.

+48 22 824 34 33

biuro@accounts4u.pl

Al. Jerozolimskie 200, Warszawa