+48 22 824 34 33

biuro@accounts4u.pl

Al. Jerozolimskie 200, Warszawa

newsy

  1. Od sprzedawców stosujących procedurę Tax Free urzędnicy fiskusa często żądają działania daleko wykraczającego poza to określone w przepisach.
  2. Przedsiębiorca, który będzie chciał sprawdzić status swojego kontrahenta w elektronicznym wykazie czynnych podatników, będzie mógł to zrobić na dwa sposoby. Oba będą dalekie od doskonałości.
  3. Wiążące informacje stawkowe to nadzieja podatników na zakończenie sporów o stawki VAT na towary i usługi. Dotychczas przenosiły się one do sądów, a i tak przedsiębiorcy nie mieli jasności, jak mają postępować.
  4. W wykazie czynnych podatników znajdą się także zarejestrowane w Polsce zagraniczne firmy. Od 2020 r. większe płatności na ich rzecz powinny trafiać tylko na rachunki znane fiskusowi. Inaczej nie zostaną uznane za koszt uzyskania przychodu. Potwierdza to resort finansów.
  5. Belgijskie firmy transferują coraz więcej pieniędzy do rajów podatkowych; wysokość środków jakie zostały przelane do tego typu państw podwoiła się w ciągu roku - donosi w środę dziennik "La Libre Belgique".

+48 22 824 34 33

biuro@accounts4u.pl

Al. Jerozolimskie 200, Warszawa